Oszczędzanie może być przyjemne

Oszczędzanie

Oszczędzanie to zabawa, która generuje zyski

Pierwszym krokiem w drodze do osiągnięcia sukcesu finansowego jest zebranie podstawowego budżetu na początkowe inwestycje. W tym celu będziemy zmuszeni oszczędzić systematycznie, jak największą ilość gotówki z każdej wypłaty. Realnie można założyć, że miesięczne odzyskanie 20-30% kapitału będzie rewelacyjnym wynikiem, wystarczającym do osiągnięcia kwoty startowej w przeciągu roku, maksymalnie dwóch lat.

Odzyskanie tak dużego procentu z obecnych wydatków będzie wymagało poświęcenia czasu na wyszukiwanie lepszych ofert towarów, edukację o podstawowych instrumentach finansowych a także założenia kilku lokat, skorzystania z wartych uwagi promocji bankowych. Wyciśniemy MAX z możliwości, jakie oferują instytucje finansowe. Darmowe tablety i czytniki Kindle to tylko początek drogi do zysków.

Cięcie kosztów bez odmawiania sobie przyjemności

Oprócz dobrych ofert i tańszych zakupów, zmian dokonamy także w sposobie uszczuplania kapitału. Pozbędziemy się nawyku liczenia budżetu w złotówkach, wielokrotnie taniej kupimy te same przedmioty w UK, Stanach czy nawet Chinach! Zakupy zagraniczne przez Internet to bułka z masłem, zobaczycie to w nadchodzących wpisach (UPDATE: „Zakupy w Chinach” już są dostępne na blogu).

Oszczędzanie, jako trend

Blogi o oszczędzaniu to nowy trend w Internecie, powstaje ich mnóstwo i starają się prześcigać nawzajem w dziwnych pomysłach na cięcie kosztów. Żaden z tych blogów nie przebije strony Michała Szafrańskiego, który obecnie posiada już monopol na oszczędzanie w sieci

Zdobytą u niego wiedzę można dopełnić, gotówkę dalej pomnożyć, zainwestować. Podczas obracania kapitałem można jednak stosować dodatkowe środki, które obniżą koszty i zwiększą zyski (np. daytrading na giełdzie). Na moim blogu przeczytacie głównie o tym, jak realizować marzenia za niższą cenę. Luksusowe towary cieszą dwukrotnie, jeżeli zostaną zakupione w cenach azjatyckich podróbek!

 Temat oszczędzania opisuje w postach na blogu:

Pośrednio oszczędzanie przejawia się również w edukacji o mechanizmach bankowych:

Nie przegap nowych wpisów!

Otrzymasz powiadomienia o najciekawszych inwestycjach, pomysłach na oszczędzanie i sposobach na wzbudzenie motywacji do pomnażania kapitału.