O blogu

Cześć!

Jestem Piotr – etatowy pracownik korporacji w wieku przed 30-tką. Zajmuję się inżynieryjną stroną produkcji elektroniki samochodowej, kończę doktorat z dziedziny robotyki, czas wolny poświęcam na gry komputerowe i niedawno zdałem sobie sprawę z tego, że nie rozwijam mojego głównego zainteresowania!

Od zawsze fascynowały mnie finanse, detale dotyczące inwestycji i możliwości powiększania kapitału. Chciałem, aby to pieniądze pracowały dla mnie a nie ja dla pieniędzy. Od ponad roku zagłębiam tematy finansowe, korzystam z wszelkich możliwości powiększania kapitału, jakie znajduję na rynku i zbliżam się do tego celu! Ponieważ moje rezultaty cieszą się coraz większym zainteresowaniem ze strony znajomych, postanowiłem sprawdzić czy podobny efekt uzyskam w Internecie. Zmotywowanie szerszej grupy odbiorców do rozpoczęcia przygody finansowej będzie głównym celem tego bloga. To jednak nie będzie takie proste! Na drodze stoi blokada w postaci strachu przed wydawaniem pieniędzy. Od tego zaczniemy, chcę pokazać, że pieniędzy nie warto gromadzić na „kupce”, odkładać na emeryturę przez 40 lat. Je trzeba obracać, pomnażać, inwestować. Bezpiecznie, bez euforii, ale drobnymi kroczkami zapewni to ogromny fundament dla coraz bardziej agresywnych działań finansowych. Dodamy do tego także cięcie kosztów, zmniejszymy wydawanie pieniędzy – to będzie ciekawa przygoda.

Czy zaciekawi mnie coś na tym blogu?

Jeżeli jesteś w stanie utożsamić się z jednym z poniższych stwierdzeń to zdecydowanie należysz do osób, do których kierowana jest treść tego bloga:

  • Rozpoczynam studia/karierę – nie mam budżetu, poszukuję dodatkowych źródeł dochodu
  • Przepracowałem kilka lat, zebrałem poważniejszy budżet – czas sprawić, aby zaczął przynosić zyski
  • Mam niewielki budżet, ale chcę z nim coś zrobić – niech przynosi korzyści już dziś
  • Nie mam budżetu do zainwestowania, ale z chęcią poświęcę 2h na zdobycie darmowego tabletu, czytnika e-booków
  • Mam środki bezpiecznie ulokowane na lokatach, chcę poświęcić kilka procent oszczędności na nieco bardziej ryzykowne inwestycje
  • Szukam ciekawych pomysłów z branży finansowej oraz porównań, które są oryginalne i niepowtarzalne

Blog jest moją działalnością dodatkową, zgodnie z modą sfery blogowej nie rzucam etatu, ale z góry uspokajam – nie spowolni to częstotliwości pojawiania się artykułów. Chcę pisać i będę to robić, ponieważ uważam, że warto przekazywać wiedzę, na której może skorzystać każdy.

Zaplecze autora:

Doświadczenie finansowe zdobywam samodzielnie i z dużym zapałem, jednak zaplecze pisarskie wyniosłem z kilku korporacji, w których miałem przyjemność pracować przed poświęceniem się pracy w elektronice. W okresie kilku lat kariery dziennikarskiej współpracowałem z dobrze znanymi firmami, z których szczególnie warto wymienić: Wirtualną Polskę, Techland, Gry-Online i Wydawnictwo Bauer. Postaram się skorzystać z tego doświadczenia najmocniej, jak tylko potrafię i zapewnić materiały o wysokiej jakości językowej i stylistycznej

Kontakt: Piotr.Szablata@niebojsiepieniedzy.pl

 

Informacje przedstawione na tej stronie Internetowej są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią „rekomendacji” inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715) . Czytelnik podejmuje decyzje inwestycyjne na własną odpowiedzialność.