Cel to wzbudzenie motywacji

Główne zadanie tego bloga to przekazanie motywacji do pomnażania kapitału oraz do rozpoczęcia edukacji finansowej (szumne hasło!). Pieniędzy nie należy się bać, to tylko instrumenty, które mogą sprawić, że będzie nam się żyło lepiej.

Motywacja

Motywacja to nasza wewnętrzna siła

Publikuję teksty, które docelowo mają spowodować, że małymi kroczkami namówię Was do obracania własnym kapitałem. Chciałbym, abyście nie pracowali od pierwszego do pierwszego, tylko po to, aby na koniec miesiąca pozostać bez grosza przy duszy na przyjemne rozrywki. Jeżeli tylko będziecie chcieli, jesteście w stanie oszczędzić niemałe kwoty, zapanować nad pieniędzmi i przejść do drugiego etapu – do inwestowania.

Nie można się poddawać!

Motywacja jest niezmiernie ważna na początku, do czasu przełamania się do swobodnego manipulowania pieniędzmi. Zanim nie zbudujecie poduszki finansowej, w wysokości 12 miesięcznych wypłat, potrzebujecie wzbudzania samozaparcia do osiągnięcia celów. Opowieści o rentierach i bogaczach są świetne, ale zaczynają się od momentu, gdy mieli już kapitał początkowy. Pierwsze lata to ciężka praca, często po godzinach, tutaj konieczna jest porządna motywacja! Łatwo stracić z oczu cel i tym samym odłożony budżet. Postaram się pomóc w dotrwaniu do końca.

Motywacja to klucz do sukcesu

W książce „Inwestycyjne Przebudzenie”, Paweł Nazaruk opisuje wpływ emocji na nastawienie człowieka do życia, inwestowania i wszelkich otaczających go wydarzeń. Wskazuje, że pozytywnie nastawiona osoba, z wiarą we własne możliwości, z dużą siłą samozaparcia i z ogromnym przekonaniem, że to co robi jest słuszne, może zdziałać więcej niż najpotężniejsi myśliciele z wysokim IQ, którzy są zimni i pesymistyczni. W 100% zgadzam się z tą opinią! Dobry nastrój, pozytywne nastawienie, wiara w siebie – nic więcej Ci nie potrzeba!

Jeżeli jesteś przekonany, że postępujesz słusznie i nie zwracasz uwagi na twoich kolegów, którzy pukają się w czoło, gdy słyszą o inwestycjach na giełdzie, to połowa sukcesu za Tobą. Nadrobisz wszelkie zaległości w wiedzy i wejdziesz do świata finansów z uniesionym czołem. Pamiętaj, że w środowisku, w którym nikt nie inwestuje finansów, zapytanie o opinie na temat oszczędzania w 90% przypadków skończy się wyśmianiem Twojej osoby. Dlatego powstają blogi takie, jak ten – mają pokazać ludziom, którzy chcą od życia więcej, że nie są sami w tym przekonaniu!

Dotychczasowe publikacje o motywacji, dostępne na blogu:

Nie przegap nowych wpisów!

Otrzymasz powiadomienia o najciekawszych inwestycjach, pomysłach na oszczędzanie i sposobach na wzbudzenie motywacji do pomnażania kapitału.